Blanky stránky

- výtvarné a tvořivé kurzy Příbram -

- akreditované kurzy u MŠMT pro DVPP -

Tábor 2.týden

Tábor je připravován s ohledem na to, že ne každý rodič potřebuje někde v létě umístit dítě na celý den nebo celý týden. Dítě se může zúčastnit jen jednoho vybraného dopoledne nebo může chodit dopoledne celý týden. Zrovna tak může přiít i odpoledne, nebo i celý týden v kuse. Podrobnosti ZDE.

 

12. 8. 2013 bude probíhat šestý den Příměstského tábora s tématém: Asie.
Tento den se veškeré naše tvoření bude týkat Asie. Z Asie pochází velké množství technik, které si právě tento den vyzkoušíme například. Origami (skádání z papíru), z barevného písku si vytvoříme mandalu, z rýže si vytvoříme razítka, pomocí kterých budeme zdobit fimo, papír aj.

13. 8. 2013 bude probíhat sedmý den Příměstského tábora s tématem: Indiáni.

V tento den se seznámíme s indiánskou kulturou napříč celou Amerikou, po vzoru prírijních indiánů si vyrobíme z korálků náramek, upleteme si misku, kterou ozdobíme indiánskými znaky, z fima vytvoříme aztécké slunce, ukážeme si, jak inkové zaznaménavli čísla pomocí kipu a vytovříme si číselný náramek.

14. 8. 2013 bude probíhat osmý den Příměstského tábora s tématem: Afrika.

Tak jako v Asii a mezi Indiány, i v Africe se dá najít velké množství pro nás zajímavých výtvarných technik. Tento den si vyzkoušíme batiku, vytvoříme si africkou masku pomocí techniky papier mache, vyrobíme si africký šperk aj.

15. 8. 2013 bude probíhat devátý den Příměstského tábora s tématem: Naše smysly.

Tento den bude zajímavý, budeme si tak trochu hrát - vyzkoušíme, jak by se nám poslepu malovalo, modelovalo nebo navlékalo korálky. Vyzkoušíme si jednoduché hmatové hry, budeme pracovat s vůní - vyrobíme si voňává mýdla z glycerinové hmoty. Zkusíme si, zda poznáme základní bylinky nebo po chuti jídlo aj.

16. 8. 2013 bude probíhat desátý den Příměstského tábora s tématem: Recyklace.

V tento den si budeme hrát s tím, co najdeme v koši, co už nikdo nepotřebuje, co je připraveno na vyhození. Pracovat budeme s novinovým papírem, čajovými sáčky, ruličkami od toaletního papíru, papírovou drtí, Pet lahvemi. Z toho všeho se dá vyrobit velké množství zajímavých, užitných i okrasných věcí :-)

Odpolední programbude probíhat za hezkého počasí venku, ale určitě se bude týkat tvoření. Pokud bude ošklivo, bude probíhat program uvnitř, kde vyzkoušíme například ubrouskovou techniku, práci s lisem na papír, slané těsto, linoryt apod.