Blanky stránky

- výtvarné a tvořivé kurzy Příbram -

- akreditované kurzy u MŠMT pro DVPP -

Mandalování

Co te to vlastně Mandalování a proč vzniklo?

Na začátku tohoto projektu bylo jedno příjemné setkání u kulatého stolu a myšlenka, že nejde všechno dělat jen pro peníze, že je fajn, udělat občas něco jen pro zábavu. A protože toto setkání bylo u čaje, napadlo nás, že první společná akce by se mohla týkat právě čaje - viz. Příbramské čajování.

A nechceme zůstat jen u jednoho. Nebráníme se žádným myšlenkám, nápadům ani názorům. Vítáme každý nápad na další společné akce.

Cílem nemusí být jen tvoření, ale cokoliv, co dokáže propojit lidi, kteří chtějí zažít něco nového.

Příbramské čajování - 23. 6. 2013

První společná akce - v jejím rámci se se pokusíme utvořit rekordně velkou mandalu (plánujeme průměr 2-3 metry) se zápisem do České knihy rekordů viz. muzeum kuriozit Pelhřimov.

Technika, která bude použita při skládání čajových sáčků se jmenuje Tea Bag Folding, údajně pochází z Holandska, kde ji poprvé použila malá holčička, která nevěděla, jakým způsobem ozdobit sestře dárek, a tak vzala čajové sáčky a pomocí origami techniky ze sáčků složila dekoraci. My touto technikou budeme skládat jednotlivé dílky a ty dále lepit k sobě a vytvářet z nich společnou mandalu.

Je na čase, představit organizátorky celé akce:


Tamara Krejcarová - bydlištěm Příbram
- Vystudovala obor sazeč pro knihtisk na SOUP v Praze, s ohledem na stárnoucí typ technologie se rychle přizpůsobovala novým moderním podmínkám v polygrafii
- Plynule přešla od knihtisku k digitální přípravě tiskových dat a v rámci sbírání zkušeností v praxi k zajišťování nejen tiskové reklamy, ale propagaci výrobků s komplexním řešením POS, tiskovin, reklamy na vozidlech, účasti na veletrzích atd.
- Velké množství zkušeností nasbírala v reklamních agenturách, kde se jejím hlavním motem stalo „nikdy neříkej nikdy", protože každý úkol či problém má několik způsobů řešení
- Spolupracovala například na tisku, výrobě a distribuci (včetně zajištění dopravců) pro řetězcové obchody, POS materiály, POP, dárkové předměty, vybavení předměty pro promotion akce, svého času zajišťovala i výběr fotografů či modelek atd. prostě vše, co musíte mít pro zajištění podkladů pro tisk katalogu
- Vždy se po práci věnovala tvůrčím aktivitám a práci s dětmi v zájmových kroužcích
Další podrobnosti k její praxi je možné vyhledat v rámci sítě Linked in, kde stačí zadat jméno Tamara Krejcarová.
Kontakt:
tamara_273@volny.cz, http://www.facebook.com/blanka.sykorova.9#!/unamor.tamara?fref=ts

a

Blanka Sýkorová - bydlištěm Příbram
- Získala bakalářský titul ze Sociální práce a titul z oboru Humanistika, v rámci celoživotního vzdělávání absolvovala na ZČU obor Arteterapie
- Pracuje jako aktivizační pracovník (terapeut) v Domově důchodců a v Azylovém domě
- Nejen v Příbrami se dlouhodobě věnuje tvůrčí práci se všemi věkovými skupinami
- Důraz klade na pracovní proces, ne na výsledek práce, upřednostňuje práci v kolektivu a propojení různých věkových skupin
- Baví ji hledat nové materiály a nové techniky a využívat je netradičně
- V Příbrami vede více než 5 let tvořivé kurzy pro veřejnost, od ledna má akreditaci MŠMT pro DVPP
Další podrobnosti je možné vidět na http://blancasy.webgarden.cz
kontakt:
BlancaSykorova@seznam.cz, http://www.facebook.com/blanka.sykorova.9

Odkazy na Facebook:

Mandalování

Doprovodné akce

Jako doprovodná akce bude pokus o překonání dosavadního rekordu ve sběru čajových sáčků, který utvořila ZŠ a MŠ Prosenice v počtu 16 727 sáčků.

Pro děti bude připraven doprovodný program - tvoření z čajových sáčků - budou si moci na místě vyrobit přáníčko jako památku na účast v Příbramském čajování.

Pro veřejnost byla na Facebooku spuštěna soutěž o to, kdo se nejvíce přiblíží počtu čajových sáčků v jedné (naprosto plné) krabičce od čaje.