Blanky stránky

- výtvarné a tvořivé kurzy Příbram -

- akreditované kurzy u MŠMT pro DVPP -

Něco o mě

Kurzy, které nabízím

Pokud Vás oslovila moje práce a máte zájem o mé výrobky nebo kurzy, které nabízím, pište na můj mail blancasy@seznam.cz.

Na všechny techniky, které najdete v mé soukromé i pracovní galerii, mohu připravit kurz či seminář šitý na tělo přímo Vám. Nebojte se mě kontaktovat, domluvíme se. Blanka

Není aktualizováno - vše, co najdete v mé galerii, vás přijedu ráda naučit. Blanka :-)

Decoupage neboli ubrousková technika – velmi oblíbená a jednoduchá technika. Zvládnou ji děti od 5 let. Nalepené ubrousky dotupováváme molitanovou houbičkou – pro děti velmi vhodné. Dospělí většinou nejsou zvyklí „malovat“ houbičkou, ze začátku jim to přijde nepřesné a zvláštní, ale postupně se uvolní a tuto techniku si doslova užívají. To je cílem mého vedení. Užít si práci je hlavním cílem arteterapie, není důležité, zda mám výtvarné nadání a zda se mi dílo stoprocentně povede, důležitý je jen dobrý pocit z práce.

Jednotlivé kurzy:

- na střešní tašky (velice vhodné pro začátečníky, střešní taška nám dává svým rozměrem možnost koláže, kombinace jednotlivých ubrousků), na sololitové a sololakové destičky, na květníky, svícny (z uříznutého květníku – viz. galerie), na hodiny, na magnetickou tabuli, na látku,  atd.

- mimo základní sadu akrylových barev užívám na svých kurzech 3D hmotu, strukturovací pasty, tmely, umělý sníh, terra barvy, akrylové gely, magnetickou barvu na výrobu magnetické tabule, malgel, praskací techniku aj.

Cílem je, naučit se nebát barev a různých materiálů, naučit se je kombinovat a využít při práci s různým materiálem.

 

Pletení z pedigu (vnitřní části ratanu) – pleteme mističky s vyplétaným i pevným dnem, tácy, klece na ptáčky, miniaturní zvonky a dekorační předměty (např. ryby). Nabízím několik druhů opletů a zavírek.

 

Práce s papírovým „pedigem“ – projekty pletené ruličkami vytvořenými z novinového papíru. Technika lehká, levná, ale náročná na čas.

 

Práce s drátkem a korálky – vytváříme drobné ozdobné předměty např. na vánoce hvězdy, andílky, rybičky nebo pavouky, květiny aj.

 

Twist Art – práce s krouceným provázkem různých barev. Provázek je voděodolný, pevný, práce je překvapivě jednoduchá. Nabízím hlavně výrobu květin do dekorací a na velikonoce výrobu velikonočních vajíček (viz. galerie).

 

Šperky z korálků – vyrábíme šperky ketlované, na lanku, na vlasci nebo tyto techniky kombinujeme.

 

Dekorace – v jarním období učím plést pomlázky (4 druhy + ozdobný opletek rukojeti), jarní dekorace ze živého materiálu, před vánoci vyrábíme svícny, dekorační věnec na dveře, adventní věnec na stůl se 4 svíčkami atd. Nejnověji nabízím dekorace ze starých knih (viz. galerie), možno doplnit kytičkami z twist artu.

 

Encaustika – nová technika malování žehličkou a horkým voskem. Je to technika relaxační, uvolňující, při které vznikají naprosto originální a nečekaná díla.

 

Ovčí rouno – nabízím mokrou i suchou techniku plstění pomocí jehly. Preferuji techniku mokrou, kterou dále kombinuji s výrobou šperků (viz. galerie).

 

Batika – dělám všechny druhy batiky (vázanou, skládanou, muchlanou, sypanou, savování doplněné o barvení přes šablony, malování na látku, tisk atd.).

 

Hedvábí – technika, kterou umím, ale nedělám veřejné kurzy vzhledem k náročnosti prostoru.

Žádné komentáře