Blanky stránky

- výtvarné a tvořivé kurzy Příbram -

- akreditované kurzy u MŠMT pro DVPP -

Artefiletika

Hry

Hry z Letní školy artefiletiky 2009.

„Otázky a odpovědi“

- stojí se v kroužku, ten, co je uprostřed, si vymyslí postavu -> ostatní chodí přes kruh a ptají se. Postava není skutečná, může to být smyšlená osoba. Další rozšíření hry: napsat deník postavy,  chci s ním kamarádit a proč, kde bydlí, je šťastný? A následná diskuse.

 

„Chůze v místnosti“

- všichni chodí cik cak po místnosti a nesmí do nikoho narazit. Vedoucí zadává – choďte pomalu, zrychlete, létejte jako letadlo...

- zahřívací hra, hra na přesnost (vyhýbat se ostatním, neomezovat je v pohybu), hra vhodná na začátek.

 

„Metro“

- úkolem je, aby skupina = „metro“ převážela cestující:

Cestující si lehne na zem a nechá ostatní, aby ho vyzvedli nad hlavu a pomalu ho přenesli ze stanice A do stanice B. V cílové stanici ho zase položí na zem. Zajímavá hra – je těžké se svěřit ostatním do rukou a nechat je se sebou manipulovat. Celkový dojem z hry byl velice pozitivní.

 

„Kdo, kde, co“

Napsat na papír kdo, kde a co a poté rozstříhat po větách, tahat jednotlivé a číst. př. Otesánek v nemocnici dostane hlad.

 

„Rituál“

- důležité na začátku a na konci.

Hra: na stropě je imaginární bedna, dáme ji společně všichni dolů, otevřeme klíčem, co v ní je? Co chceme -> bereme si to a v kruhu postupně to, co jsme si vzali, zahrajeme. Ostatní hádají, co jsme si z bedny vzali. Můžeme vysvětlit, proč.

Pokračování hry: věci přetvoříme v hmotu a z té ztvárníme něco pro všechny (př. balón a letět).

Závěr hry: vše vrátit do bedny, bednu zamknout a vrátit společně na strop.

 

„Pozor! Padám doleva!“

Chodí se v prostoru a jeden vždy zvolá: Padám dozadu (doleva, doprava...) a ostatní ho musí chytit, nesmí spadnout. Je vhodné, aby se všichni padajícího dotkli. Opět jde o pocit, jaké to je, důvěřovat ostatním.

Ten, který se rozhodne padat, to dopředu nijak nesignalizuje, ale nepadá okamžitě, musí ostatním dát vteřinku na zareagování.

 

„Stop“

Chodí se v prostoru. Jeden se bez upozornění zastaví, v ten moment se musí zastavit ostatní. Opět hra na rozehřátí, na postřeh, na celkovou spolupráci skupiny.

 

„Tatramatka“

Hra na rozehřátí a pro zasmání, zvlášť pro starší ročníky :-)

Všichni se nadechnou a s hopsáním vydechují, co nejdéle to vydrží -> zvuk připomíná starou pračku „tatramatku“.

 

 

Poslední komentáře
06.06.2013 22:42:22: Hezké stránky, koukni na ty mé. http://www.gam3s.cz/index.php?a=play&id=310&cont=1